reklam
reklam

TURKOVAC 81 İLİMİZDE UYGULANIYOR

reklam
08 Şubat 2022 0
reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, üretilen yerli koronavirüs aşısı TURKOVAC’ın 81 ilde uygulanmaya başlandığını “TURKOVAC’ın gitmediği il kalmadı. Şehir hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri başta olmak üzere 81 ilimizdeyiz.” ifadeleriyle kullandı.

Türkiye’de koronavirüse bağlı vaka artışı 100 bin dolaylarında seyrederken, aşılanma oranı henüz istenilen seviyede değil…

Bugüne kadar ülke genelinde 142 milyon 450 bin 791 doz aşı yapıldı.

Bunlardan 57 milyon 507 bin 456’sı birinci, 52 milyon 533 bin 619’u ikinci, 25 milyon 689 bin 64’ü de üçüncü doz aşısını yaptırdı.

EN ÇOK AŞI YAPTIRAN İLLER

En çok aşı yaptırılan iller sırasıyla Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa oldu.

EN AZ AŞI YAPTIRAN İLLER

En az aşının yapıldığı iller ise yine sırasıyla Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak kayıtlara geçti.

“AŞI OLMAYAN KALMASIN”

Sağlık Bakanlığı, sık sık “Aşı olmayan kalmasın” uyarısını yinelerken, yerli aşı TURKOVAC ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Buna göre TURKOVAC’ın 81 ilde uygulanmaya başlandığını bildirildi

“TURKOVAC 81 İLİMİZDE”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “TURKOVAC’ın gitmediği il kalmadı. Şehir hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri başta olmak üzere 81 ilimizdeyiz.” ifadesini kullandı.

Kaynak: ensonhaber

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam
Genel
reklam