reklam
reklam

BETÜL KOFTECİ; NADİR FİDANLIK CAFE’DE HÜNERLERİNİ GÖSTERİYOR

reklam
11 Nisan 2022 0
reklam

 

 

“HER YENİ GÜN BİZE ÇOK GÜZEL ŞEYLER SUNUYOR ”

 

 

Son yazımda “Son bir buçuk yıldır tam zamanlı mutfaktayım. Yapmayı annemden ve babamdan öğrendiğim yemekleri kendi yorumlarımı da katarak reçetelendiriyorum.  Aynı zamanda ürünlerimi isteyenlerle hem ürün hem atölye çalışmaları şeklinde buluşturuyorum. Bu yol beni nereye götürecek merakla kendimi takip ediyorum. Siz de takip etmek isterseniz ne güzel olur.” demiştim.

 

 

Çok kısa bir süre sonra açıldığı günlerden itibaren müdavimi olduğum “Nadir Bitkiler Fidanlığı Kafesine” menü hazırlayıp sunma teklifi aldım. Beni sevindiren bu teklife tabiki evet dedim ve hemen kollarımı sıvadım. Her hafta sonu için güncellediğim menülerimi bir süredir sunuyorum ve çok keyif alıyorum yeni günlerin getirdiği güzelliklerden..

 

FİDANLIK CAFE’NİN menüsünde neler var?

 Antakya, Kıbrıs ve Dünya Mutfaklarından seçkilerden oluşan lezzetlerin tarafımdan yorumlanmış şekilleri diyebilirim. Bu lezzetleri hazırlarken tamamen doğal ve yöresel ürünleri kullanıyorum. Bu güzel ürünlerle, ev konforunu aratmayacak koltuklarda dinlenip tüm gününüzü geçirebileceğiniz bir atmosferde, özel yapım çay, kahve çeşitleri ve ev yapımı limonata eşliğinde buluşmayı kim istemez

 

 

NADİR BİTKİLER FİDANLIĞI nasıl bir yer?

FİDANLIK, Şubat-Mart 2018 sezonunda açılmış. Amerika, İngiltere, Hollanda gibi bitki dünyasının önemli merkezlerinden getirilmiş tohum, soğan ve canlı bitkilerden oluşan bitki yetiştiriciliği, satışı ve bahçe düzenlemeleri yapılıyor. Bitkiler, Fatih Koçak’ın on yılı aşkın süredir, kendi geliştirdiği, projelendirdiği ve bakımlarını yaptığı çok sayıdaki bahçede yer almış binlerce bitki türüne ait deneyimlerin neticesinde Türkiye koşullarına uygun olarak özenle seçiliyor. Fidanlığın skala zenginliğinin kullanıldığı, ağaç, çalı, otsu çokyıllık, başaklı, soğanlı ve tekyıllık bitkilerden oluşan çok özel ve nitelikli bitkilendirme, tasarım ve bahçe düzenleme çalışmaları yapılıyor. Bu keyifli mekan, Fidanlık Kafe için hazırladığım menülerdeki lezzetleri denemek ve Nadir Bitkiler Fidanlığı’nda yer alan 1000’den fazla bitki türünü keşfetmek ve teşhir bahçelerinden esinlenmek isteyenler için doğru adres.. ”Esen kalın.🌺”

 

İNSTAGRAM: @bg.cuisine @nbf.fatihkocak

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ
reklam
Genel
reklam